T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KEMALPAŞA - Kemalpaşa 75.Yıl İlkokulu

Haberler

Ara

Engelli olmak bir tercih değildir, asıl engel engelli bireylere yaşam hakkı sağlamayan, onları yokmuş gibi gören zihinlerdedir.  Unutmamalıyız ki hepimiz hergün bir engelli adayıyız. 

3 Aralık Dünya Engellier günü kapsamında farkındalık oluşturmak için öğretmenlerimiz Güldane KURU, Güven DÖNERTAŞ, Gülşen ALICI ve Fatma ALTUN öğrencilerimizle birlikte "Dünya Engelliler Günü" etkinliği hazırlamışlardır. Ayrıca okul Müdürümüz Gürkan ÇELİK okulumuz engelli memuru Recep DEMİREL´e çiçek ve hediye vererek günün anlam ve önemine dikkat çekmiştir. Programın kutlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan´ın başlattığı "Bereket Ormanları Projesi" kapsamında eş zamanlı olarak öğrencilerimiz, Okul Aile Birliğimiz ve öğretmenleriz ile birlikte okulumuz bahçesine fidan diktik. Etkinlikte öğrencilerimiz yirmi fidanın dibinin kazılması, dikilmesi ve can sularının verilmesi gibi tüm aşamalarda görev aldılar. 

Ara

İyilik gönüllüleri projesi kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve çevremizde yaşayan hayvanlara karşı duyarlı bireyler olmasını hedefledik. İlçemiz Zennure Mücella Bahçıvan İlkokulu, Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi ve okulumuz Kemalpaşa 75. Yıl İlkokulu olarak Kemalpaşa Belediyesi Armutlu yerleşkesinde bulunan hayvan barınağı ziyaret ettik. Çocuklar köpekleri sevip besleyerek mutlu bir gün geçirdiler.

Ara

Misafirim öğretmenim projesi kapsamında 3-E ve 1-D sınıfı öğrencilerinin evlerine veli ziyareti yapıldı.

Ara

Deneme sınavında kendi sınıf kademelerinde birinci olan öğrencilerimiz ilçemiz esnaflarından Dost Pide Salonunun misafiri oldular. Denemede;

2-C Ayça SALDUZ

2-D Büşra Zeynep BAYRAM

2-D Tuba COŞAR

2-D Sarp YILDIZDAĞ

3-B İsra GÜLCAN

4-B Sahra GÜLER

5-D Aykan ASLAN

6-B Yasemin KABAY

7-C Şoreş GÜNDÜZ

8-B Beyza Sevde CERAN

kendi sınıf seviyelerinde birinci olmuşlardır. Misafirperverliğinden dolayı Dost Pide Salonuna teşekkür eder, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

 

Ara

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesinde okulumuzda bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz sınıflarda Hz. Peygamberimizin güzel ahlakını ve davranışlarını anlatan video izlettiler, ayrıca okulumuz etkinlik panosunda Mevlid Kandilimizi kutlayarak günün anlam ve önemine dikkat çekti. Etkinlikte emek harcayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

İlçemizde hizmet veren Karagöl Şarküteri okulumuz öğretmenlerine öğretmenler günü dolayısıyla kalhavtı ikramında bulundu. Öğretmenlerimizi bu özel gününde hatırlayan Karagöl Şarküterine teşekkür ederiz.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında "Geleneksel Öğretmenler Günü Akşam Yemeği´ni" Nazarköy Nazar Adası Restaurantta gerçekleştirdik.

Kas

24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında;

öğrencilerimizin hazırlamış olduğu program öğretmen ve öğrencilerimize sunuldu.  Programda öğretmenlerimizden oluşan koronun seslendirdiği şarkı ve türküler ile Ana Sınıfı öğretmenimizin seslendiridği türkü büyük beğeni topladı. Ayrıca Okul Aile Birliğimiz öğretmenlerimize sürpriz yaparak öğretmenler gününü kutladı.Programın hazırlanmasında emek harcayan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen "İyilik Gönüllüleri" projesi kapsamında okulumuz öğrencileri ve bu projede görevli okullarımız olan; Yukarı Kızılca İlkokulu, Ulucak Zennure Mucella İlkokulu, Ulucak Ayşe Hasan Türkmen Ortaokulu ve Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle birlikte büyüklerimizi ziyaret ettik. Çok keyifli zaman geçirdiğimiz Özel İzmir Huzur Evi´nde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri; özel yetenekleriyle büyüklerimize şarkılar söyledi ve onların portrelerini çizip hediye ettiler. İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizde; büyüklerimizden yaşantıları ile ilgili en eğlenceli anlarından bazılarını dinledi ve güzel paylaşımlarımız oldu onların yanında. Güzel bir günün ardından vedalaştık ve okullarımıza döndük. Özel İzmir Huzur Evi´ne bu güzel misafirperverliği için çok teşekkür ederiz.

Kas

Okulumuz anasınıfı, 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrenci velilerimize yönelik Rehberlik Servisimiz tarafından; "Çocukların kaygı ve olumsuz duygularını arttıran anne-baba beklentileri, kıyaslama, çocuk ihmal ve istismarı, teknoloji bağımlılığı" konularında her sınıf düzeyi için ayrı ayrı hazırladığımız bilgilendirmetoplantılarımız gerçekleştirilmiştir. Çocuklarımızın minik birer aynalarımız olduğunu biliyor ve aile eğitimlerinin çocuk ve aile için önemine, katkısına inanıyoruz. Toplantılarımıza katılan tüm velilerimize çok teşekkür ederiz.

Kas

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından bu yana okulumuz bünyesinde sürdürdüğümüz, bu yıl da onuncusunu gerçekleştirdiğimiz ´Hayal Ağacı Projemiz´i devam ettirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayalleri olan, kurduğu hayallerin birgün gerçekleşebileceği umudu kazandırmaya çalıştığımız, bu amaçla hayallerinden vazgeçmeyen çocuklar yetiştirmeye çalışırken; bize bu yolumuzda destek olan ve projemize yürekten inanan hayırseverlerimizle bu kez de "yerdeki yıldızlarımız" özel eğitim sınıfı öğrencilerimizin hayallerine dokunduk.

Hayal ağacında bu ay özel eğitim sınıfı öğrencilerimize tablet, futbol, basketbol topu, oyuncak bebek ve araba gibi hediyelerle katkı sağlayan, desteği ve projemize olan inancı için Kemalpaşa Lions Kulübü´ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önümüzdeki aylarda da öğrencilerimizin hayallerine dokunmaya devam edeceğiz.

 

Kas

Değerli veli, sınıf anneleri ve okul aile birliğimizin ortaklaşa çalışması ile 13 Kasım 2017 pazartesi günü okulumuzda yiyecek kermesi düzenlenmiştir. Okulumuza maddi katkı sağlayan kermes aynı zamanda özveri, fedakarlık sahiplenmenin göstergesi olmuştur. Değerli annelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Birlik kurmak bir başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir, birlikte çalışmak ise başarıdır.Nice güzel başarılara...

Kas

Okul Sağlığı Hizmetleri Öğrencilerin ve okul personelinin sağlığın değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması

ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür.

Okul Sağlığı Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul personelinin ruhsal,  bedensel ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olmalarını hedefler.

Okul Sağlığı Hizmetleri Neden Önemli?

  • Erken fark edilen büyüme-gelişme bozukluklarının önüne geçmek daha kolaydır.
  • Bu dönemde alınacak koruyucu önlemler yaşam boyu yararlı olur.
  • Okul ortamında kazaların gelişmesi olasılığı fazladır.
  • Görme ve işitme sorunları öğrencileri başarısızlığa götürebilir.
  • Okulda sağlık eğitimi yapılabilir.
  • Bulaşıcı hastalıkların görülme ve yayılma hızı daha fazla olabilir. Ancak aşılama gibi koruyucu önlemler daha kolayca alınabilir.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile T.C. Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında; okul çevresi dâhil sağlığı olumsuz olarak etkileyen her türlü etmenin denetimi ile okulda çalışanların ve öğrencilerin sağlıklarının en üst düzeye çıkarılmasını amaçlar.

Kas

Özgürlük şarkısı bizim şarkımız

Yurt için ulus için hep çalışırız

Vatanı yükseltmek tek amacımız

Bizler Atatürk çocuklarıyız.